صور الصفحة
PDF
النشر الإلكتروني

N.B. Brother Nance shall reside at Lyme Regis.

146 Barnstaple, Samuel Beard, Henry Hay

man.

147 South-Moulton, James Sutch, James Har

greaves.

148 Bideford, John Williams, John Mollard, John Nowell, 2d; John C. Clendinnen, Supernumerary.

N.B. Brother Mollard shall reside at GreatTorrington.

149 Dunster, John Saunders, William Williams, 2d.

N.B. The Superintendent shall reside at Williton.

150 Oakhampton, William S. Bestall, Charles J. Williams.

151 Teignmouth, George Barnley, William P. Slater, Joseph Exell.

N.B. Brother Exell shall reside at NewtonBushell, and Brother Slater at Torquay.

XI. BRISTOL DISTRICT.-Joseph Cusworth, Chairman.

John W. Button, Financial Secretary. 152 Bristol, North, (King-street, &c.,) Joseph Wood, William Hurt, John W. Etheridge, Ph. D., Thomas S. Monkhouse; John Woodrow, Joseph Bowes, Robert James, Supernumeraries.

153 Bristol, South, (Langton-street, &c.,) John W. Button, James Carr; James Whitworth, Supernumerary.

154 Kingswood, James Allen, 2d, George Kevern; Joseph Cusworth, Governor of Kingswood School; Samuel Jones, A.M., Head-Master of the School.

155 Banwell, Joseph Crump, Thomas Sheers, George C. Harvard.

N.B. Brother Harvard shall reside at Westonsuper-Mare.

156 Stroud, Thomas Webb, George B. Mellor, John Bramley; William Mowat, Supernumerary.

N.B. Brother Bramley shall reside at Ciren

cester.

157 Dursley, John Crowe, John Anderson, Henry Laugher; Thomas Talboys, Daniel Osborne, Supernumeraries.

N.B. Brother Anderson shall reside at Eastington.

158 Downend, (near Bristol,) William Davies, 1st, John Bissell.

159 Gloucester, John Smedley, Richard Roberts. 160 Tewkesbury, John Evans, John Thomas, 2d; James Roberts, 2d, Supernumerary. 161 Cheltenham, John Kirk, 1st, William H.

Cornforth, William Edwards, 2d; Frederick Calder, George Robinson, Supernumeraries.

N.B. Brother Edwards shall reside at Winchcombe.

162 Newport, (Monmouthshire,) Aquila Barber, John Spenser Jones, William Powell, 2d; Charles Haime, Supernumerary.

N.B. Brother Jones shall reside at Pillgwenlly. 163 Cardiff, Charles Tucker, William Fox, 2d. N.B. 1. Brother Fox shall reside at Pontypridd. 2. The Ministers at Cardiff and Bridgend shall change once in six weeks.

164 Bridgend, James Mayer.

165 Monmouth, Joseph Lowthian, Uriah Scott. 166 Abergavenny and Pontypool, Hugh Carter, Thomas Rogerson; Thomas Armett, Supernumerary.

N.B. The Superintendent shall reside at Pontypool.

167 Ledbury and Forest of Dean, James Meadmore, John Parsons, John S. Workman. 168 Hereford, Samuel Taylor, Joseph L. Ball. XII. BATH DISTRICT.-John Rigg, Chair

man.

William Box, Financial Secretary.

169 Bath, John Rigg, James Bromley; Thomas Ashton, Francis B. Potts, Richard Harding, Supernumeraries.

170 Bradford, (Wills.,) Hugh Jones, George F. White.

N.B. Brother White shall reside at Trowbridge. 171 Midsomer-Norton, William Box, Josiah Goodwin, Henry M. Harvard.

172 Frome, William Hill, Joseph T. Sanger. Warminster, George Clement, who shall change with the Ministers at Frome once in six weeks.

173 Melksham, James Lees, Walter Vercoe. 174 Devizes, William W. Rouch, who shall change on one Sabbath in every six weeks with the Ministers at Melksham. 175 Shepton-Mallet, James Taylor, 1st, Thomas Flower.

176 Sherborne, James Smeeth, John Lesson; John Bustard, Supernumerary. 177 Weymouth, Edward Jennings, Joseph Wat

son.

N.B. Brother Watson shall reside at Portland. 178 Dorchester, Thomas Payne, Charles Howe. 179 Shaftesbury, John W. Cotton, James S. Haigh.

180 Glastonbury, Henry V. Olver, John Samuel Jones.

XIII. FIRST SOUTH WALES DISTRICT.-
Joseph Pratten, Chairman.

William Bytheway, Financial Secretary.
(English Preaching.)

181 Swansea, Joseph Pratten, John G. Avery; Evan Parry, Supernumerary.

N.B. Brother Avery shall reside at Neath. 182 Merthyr Tydvil, Joseph Fletcher, John Osborne, Joseph Spencer.

183 Brecon, Paul Orchard, sen., Paul Orchard, jun. 184 Carmarthen, John Morgan, Alexander T. Weir; Thomas Warren, Supernumerary. N.B. Brother Weir shall reside at Llanelly. 185 Haverford-West, William Bytheway, Aaron

Langley; William Williams, 1st, Supernumerary.

N.B. Brother Langley shall reside at Milford. 186 Pembroke, Thomas Heeley, John Martin.

XIV. SECOND SOUTH WALES DIS-
TRICT.-Thomas Jones, 2d, Chairman.
Isaac Jenkins, Financial Secretary.
(Welsh Preaching.)

187 Merthyr Tydvil, Rowland Hughes, Ebenezer Morgan.

188 Crickhowell, Owen Owens, Lewis Williams. 189 Cardiff, Henry Wilcox, Joseph Jones. 190 Cowbridge, John Rees.

N.B. 1. Brother Jones shall divide his labours between the Cardiff and Cowbridge Circuits.

2. The Superintendents shall change on one Sunday in every two months.

191 Brecon, Timothy Jones.

192 Llandilo, Evan Richards; Morgan Griffith, Supernumerary.

N.B. The Ministers in the Brecon and Llandilo Circuits shall change on one Sunday in every quarter.

193 Carmarthen, Thomas Jones, 2d, John Herbert; Hugh Hughes, Supernumerary. 194 Swansea, Robert Williams; William Hughes, Evan Hughes, Supernumeraries. 195 Cardigan, Robert Owen, Richard Evans; Griffith Hughes, Supernumerary.

N.B. The Superintendent shall reside at Lampeter.

196 St. David's, Isaac Jenkins.

N.B. The Ministers in the Cardigan and St. David's Circuits shall change on one Sunday in every quarter.

197 Aberystwyth, John Lloyd, David Jones, 2d. 198 Machynlleth, William Rowlands; William Evans, Supernumerary.

N.B. The Ministers in the Machynlleth and Aberystwyth Circuits shall change on one Sunday in every six weeks.

199 Llanidloes, Benjamin Roberts, Book-Steward; John Jones, 3d, Editor; Edward Jones, 1st, Supernumerary.

XV. NORTH WALES DISTRICT.-Edward
Anwyl, Chairman.

John L. Richards, Financial Secretary.
(Welsh Preaching.)

200 Ruthin and Denbigh, John Bartley, David Williams.

201 Llangollen, JohnL. Richards, JohnEvans, 2d. 202 Corwen, James Jones, 2d.

N.B. 1. Brother Evans shall divide his labours between the Llangollen and Corwen Circuits.

2. The Superintendents shall change on two Sundays in every quarter. 203 Llanrwst, Edward Anwyl, John R. Chambers, Evan Davies.

N.B. The Superintendent shall reside at Abergele.

204 Holywell, William Owens, Thomas Morris. 205 Mold, John Richards, 1st, Isaac Jones. 206 Llanasa, (near Holywell,) Lewis Jones. N.B. The Ministers of the Llanasa and Holywell Circuits shall change on two Sundays in every quarter.

207 Beaumaris, Humphrey Jones, William Jones.

208 Amlwch, Methuselah Thomas.

N.B. 1. Brother W. Jones shall divide his labours between the Beaumaris and Amlwch Circuits.

2. The Superintendents shall change on two Sundays in every six weeks.

209 Carnarvon, David Gravel.
210 Bangor, Richard Bonner, Evan Pugh.

N.B. The Ministers of the two preceding Cir

cuits shall change on two Sundays in every quarter.

211 Pwllheli, Robert Jones, 1st; Evan Edwards, Supernumerary.

212 Barmouth, David Evans, William Davies, 3d. N.B. The Ministers of the two preceding Circuits shall change on two Sundays in every quarter.

213 Dolgelly, John Hughes, Daniel Jones. 214 Llanfyllin, Richard Prichard, Robert Jones, 2d; William Batten, David Jones, 1st, Supernumeraries.

215 Llanfair, William Powell, 1st.

N.B. The Ministers of the two preceding Circuits shall change on two Sundays in every quarter.

[blocks in formation]

John Bedford, Financial Secretary.

216 Birmingham, West, (Cherry-street, &c.,) James Dixon, D.D., William H. Rule, William Wilson, 3d, Edward Brice; James Heaton, Robert Melson, William Bridgnell, Supernumeraries.

217 Birmingham, East, (Belmont-row, &c.,) Joseph Roberts, John Bedford, John Hartley.

218 West-Bromwich, William Jackson, 1st, William H. Sargent.

219 Wednesbury, James Shoar, William Tarr, Benjamin Slack, John Keightley; Joseph Hunt, Supernumerary.

220 Walsall, Thomas Edwards, John Stirzaker, James Parkes; Jabez Yardley, Supernumerary.

221 Wolverhampton, Robert Sherwell, James Osborn, James Clapham.

222 Dudley, James Allen, 1st, John W. Thomas, Richard Sergeant; William Homer, Supernumerary.

223 Stourbridge, William Piggott, Christopher Ridler, Richard Hardy.

224 Stourport, Henry Powis, Edward Russell; Jacob Stanley, sen., Supernumerary.

225 Worcester, Elijah Morgan, James H. Rigg. 226 Bromsgrove, Charles Janion, who shall change on one Sabbath in every six weeks with the Ministers at Redditch. 227 Evesham, William Culcheth, Joseph Bate. 228 Redditch, John Walsh, Samuel Haigh. 229 Coventry, James Cheeswright, John Roberts, 2d.

230 Leamington, William D. Goy, George Curnock.

231 Stratford-upon-Avon, Thomas Denham, who shall change on one Sabbath in every month with the Ministers at Leamington. 232 Hinckley, Charles Vibert, John Smithson; William Stokes, Supernumerary.

233 Shrewsbury, John Tindall, Anthony Ward. 234 Madeley, (near Ironbridge,) James B. Holroyd, George Hughes, John Smart, William H. Bakewell.

235 Wellington, William Ricketts, Thomas Jeffery, John Bramwell.

236 Ludlow, John B. Whittingham, James Emory; Humphrey Parsons, Supernumerary.

[blocks in formation]

244 Tunstall, Andrew Mackintosh, Charles Rawlings.

N.B. Brother Rawlings shall reside at Kidsgrove.

245 Newcastle-under-Lyne, Samuel Atkinson, Charles Nightingale.

246 Longton, William Chambers, William Allen, 3d.

N.B. Brother Allen shall reside at Stoke. 247 Stafford, Charles Hawthorne, Thomas Hulme. 248 Leek, Thomas Hickson, William Brailey, John P. Johnson; William Wears, Supernumerary.

249 Uttoxeter, Jonathan Barrowclough, Edward A. Telfer.

250 Cheadle, Matthew Salt.

N.B. Brother Salt shall change on one Sabbath in every four weeks with the Ministers at Uttoxeter.

[blocks in formation]

251 Liverpool, North, (Brunswick Chapel, &c.,) William W. Stamp, William Illingworth, Samuel R. Hall; George Highfield, John Davis, Thomas Stead, Supernumeraries. 252 Liverpool, South, (Pitt-street, &c.,) Peter M'Owan, George Roebuck, William H. Taylor, William Willan; Calverley Riley, Supernumerary.

253 Liverpool, Welsh, (Benn's Gardens, &c.,) Lot Hughes, Thomas Aubrey; Samuel Davies, 1st, Supernumerary.

254 Chester, Charles Cheetham, Joseph Akrill; Isaac Lilly, John Jones, 2d, Supernumeraries.

255 Mold and Buckley-Mount, Felix H. Pickworth, who shall change with the Ministers of the Chester Circuit once in every six weeks.

256 Carnarvon and Bangor, (English,) John Bowman.

Holyhead, William T. Nelson.

N.B. Brother Bowman and Brother Nelson shall change on two successive Sundays in each quarter of a year.

257 Wrexham, Robert Mainwaring, John Eaton. N.B. Brother Eaton shall reside at Oswestry. 258 Whitchurch, (Salop,) Robert Totherick, Benjamin Smith.

259 Warrington, Samuel Broadbent, George Dickinson.

260 Runcorn, Robert H. Hare, William P. Peck.

N.B. Brother Peck shall reside at Frod

sham.

261 St. Helen's and Prescot, Joshua Hocken, Robert Dyson.

262 Southport and Ormskirk, James Miller, William H. Lewis; John Phillips, Super

numerary.

N.B. Brother Lewis shall reside at Ormskirk. 263 Wigan, Thomas Moss, James Allen, 3d. 264 Preston and Chorley, James E. Moulton, Thomas Kent, Joshua Priestley; Joseph Meek, Supernumerary.

N.B. Brother Priestley shall reside at Chorley. 265 Garstang, Thomas Burrows, George Mather, Richard Smetham.

N.B. Brother Mather shall reside at Fleet

wood.

[blocks in formation]

Richard Ray, Jonathan J. Bates, Thomas
Capp, John Kirk, 2d; Thomas Slugg,
Supernumerary.

270 Third Manchester, (Grosvenor-street, &c.,) Charles Haydon, William Elton, Henry Castle.

271 Fourth Manchester, (Bridgewater-street, &c.,) William Kelk, William Webb, 1st; William Shelmerdine, Supernumerary. (Welsh,) Samuel Davis, who shall act under the direction of the Superintendent of the Fourth Manchester Circuit.

272 Fifth Manchester,(Oxford-road,&c.,) George Osborn, Alfred Barrett, Samuel Wilkinson, 2d; Robert Wood, Supernumerary. 273 Altrincham, James Rosser, who shall change on one Sunday in every six weeks with the Ministers of the Fourth Manchester Circuit; William M'Kitrick, Supernume

rary.

274 Stockport, North, (Tiviot-Dale, &c.,) Robert Newton, D.D.,-Isaac Keeling, William T. Radcliffe, William Spencer. 275 Stockport, South, (Hill-gate, &c.,) John Brandreth, John T. Yeates.

276 New-Mills, John Connon, Stephen P. Harvard.

277 Glossop, John Raby, Nicholas C. Pridham ; George Marsden, Supernumerary. 278 Ashton-under-Lyne, John Boyd, William H.

Bambridge, Charles B. Ritchie; Luke
Heywood, Supernumerary.

N.B. Brother Bambridge shall reside at
Hyde.

279 Oldham, Robert Heys, Joseph Moorhouse;
John Heape, Supernumerary.
280 Delph (Saddleworth,) William Bramford,
who shall change on one Sabbath in
every five weeks with the Ministers at
Oldham.

281 Bolton, John M'Owan, John E. Coulson, James Little, Frederick F. Woolley. N.B. Brother Woolley shall reside at Farnworth.

282 Rochdale, Joseph Rayner, Samuel Merrill. 283 Burnley, Thomas Dunn, John M. Kirk, John Clulow.

284 Bury, William Bond, John Vine, John I. Dredge.

285 Blackburn, Benjamin Clayton, Francis W. Greeves.

286 Haslingden, Benjamin Frankland, sen., John Hearnshaw, Josiah Pearson. 287 Bacup, Abel Dernaley, William Exley; Samuel Sugden, Supernumerary.

N.B. Brother Exley shall reside at Longholme,
Rawtenstall.

288 Colne, Thomas Turner, John G. Cox.
289 Clitheroe, Dixon Naylor, George Abbott.
290 Leigh, John Jackson.

N.B. Brother Jackson shall change on one
Sabbath in every six weeks with the Minis-
ters at Bolton.

XX. HALIFAX AND BRADFORD DISTRICT.-Francis A. West, Chairman.

Henry H. Chettle, Financial Secretary.

291 Halifax, George Turner, 1st, Henry H. Chettle, Elijah Jackson, Joseph Millar; Michael Cousin, John W. Barritt, Supernumeraries.

292 Huddersfield, First, (Queen-street, &c.,) George B. Macdonald, William R. Williams.

293 Huddersfield, Second, (Buxton-road, &c.,) Francis A. West, Amos Learoyd, Edmond Knaggs.

294 Holmfirth, John Wilson, 1st, John Hanson, Joseph Garrett; Thomas Hill, Supernumerary.

295 Sowerby-Bridge, Isaac Denison, John Ward, 1st, Joseph Binns.

296 Todmorden, John Bell, Robert S. Hardy, John Luddington.

297 Denby-Dale, (near Huddersfield,) James Bate, Peter Featherstone.

298 Bradford, West, (Kirkgate Chapel, &c.,)

Edward Walker, John Morris; Stephen Wilson, Joseph Pretty, Supernumeraries. 299 Bradford, East, (Eastbrook Chapel, &c.,) William Bird, Daniel Walton, James D. Brocklehurst.

300 Great-Horton, (near Bradford,) John T. Barr, John Ward, 2d.

301 Keighley, James Beckwith, Henry Richardson, John H. Lord.

N.B. Brother Richardson shall reside at Haworth. Letters should be sent to Haworth, near Keighley.

302 Bingley, Samuel Allen, George Greenwood. 303 Shipley, Benjamin Gartside, who shall change on one Sabbath in every five weeks with the Ministers at Bingley.

304 Skipton, William Levell, Richard Petch. 305 Addingham, Thomas Murray, Matthew Giles.

306 Grassington, James Lemmon, who shall change on one Sabbath in every six weeks with the Ministers at Skipton.

307 Settle, Christopher Newton, Thomas H. Brocklehurst.

XXI. LEEDS DISTRICT.-William Atherton, Chairman.

Peter C. Horton, Financial Secretary.

308 First Leeds, (Brunswick Chapel, &c.,) Robert Jackson, George Steward, Thomas Williams, 1st; Isaac Turton, John Roadhouse, Supernumeraries.

309 Second Leeds, (Oxford-place Chapel, &c.,) James Methley, John Burton, Robert Leake, Alexander M'Aulay.

310 Third Leeds, (St. Peter's Chapel, &c.,) John P. Haswell, Joseph Lawton, Thomas O. Keysell.

311 Fourth Leeds, (Wesley Chapel, &c.,) Thomas H. Squance, John Watson, Richard Chap

man.

312 Bramley, (near Leeds,) Benjamin Clough, James Kendall, 1st, Robert M. Willcox; Charles Radcliffe, Supernumerary. 313 Wakefield, William Atherton, Joseph T. Milner, Peter C. Horton, Gervase Smith. 314 Birstal, Benjamin Pearce, John Sumner, James P. Fairbourn; John Hodgson, James Fowler, Hodgson Casson, Supernumeraries.

315 Dewsbury, Richard Heape, William J. Shrewsbury, William Dawson; Benjamin Wood, Supernumerary.

N.B. Brother Dawson shall reside at Mirfield. 316 Knaresborough, Josiah Hudson, John P. Lockwood; Luke Barlow, Supernumerary. 317 Otley, William Ash, William Winterburn; William Waterhouse, Supernumerary. 318 Pateley-Bridge, Abraham Crabtree, William Wilson, 4th.

319 Pontefract, Samuel Fiddian, Samuel Hooley, John Harding, Calvert Spenseley; John Sedgwick, Thomas Moxon, Joseph Nicholson, Supernumeraries.

N.B. Brother Harding shall reside at Knottingley.

320 Cleckheaton, John Walker, Jabez Ingham. N.B. Brother Ingham shall reside at Brighouse.

321 Yeadon, (near Leeds,) Leonard Posnet. 322 Woodhouse-Grove, William Sleigh, John S. Ridsdale; William Lord, Governor of Woodhouse-Grove School.

N.B. 1. Brother Ridsdale shall divide his labours between the Yeadon and Woodhouse-Grove Circuits.

2. Letters to the Superintendent should be directed to Idle, near Bradford; and letters for the School should be directed to Woodhouse-Grove, Apperley-Bridge, near

Leeds.

[blocks in formation]

John C. Pengelly, Financial Secretary.

323 Sheffield, West, (Carver-street, &c.,) William Allen, 1st, Thomas P. Clarke, John Hornby, Daniel West; Samuel D. Waddy, Governor and Chaplain of the Wesleyan Proprietary School; John Maclean, Supernumerary.

324 Sheffield, East, (Norfolk-street, &c.,) Thomas Harris, Richard Felvus, John C. Pengelly, Edward Jones, 2d.

325 Chesterfield, William Parker, William Lindley.

326 Bakewell, Robert Harrison, William Jackson, 3d.

327 Bradwell, Moses Rayner, Joseph Sutton. 328 Rotherham, Edward Sumner, Richard

Brown.

329 Wath, Adam Fletcher, William Sugden. 330 Doncaster, Thomas Dickin, James Laycock, William Jessop; Thomas Garbutt, 1st, Supernumerary.

331 Barnsley, Ralph R. Keeling, Samuel Sim

mons.

332 Retford, Joseph Burgess, John Roberts, 1st, George Hobill.

333 Worksop, James Brooke, Henry J. Staley.

XXIII. NOTTINGHAM AND DERBY
DISTRICT.-George Taylor, Chairman.

James Loutit, Financial Secretary. 334 Nottingham, South, (Halifax Chapel, &c.,) James Loutit, Robert Maxwell, Samuel Walker; Daniel S. Tatham, Supernumerary.

335 Nottingham, North, (Wesley Chapel, &c..) George Taylor, William Fox, 1st, Robert M. MacBrair, M.A.

336 Ilkestone, William Dalby, George Buckley. 337 Mansfield, James Godden, John C. George; Richard Allen, Supernumerary.

338 Newark, William B. Stephenson, John Randerson; John Hickling, Supernumerary. 339 Bingham, Martin Jubb, William Allen, 4th. 340 Leicester, Stephen Kay, Richard Rymer; John Denton, David Deakin, Supernumeraries.

341 Melton-Mowbray, Henry Wilkinson, William H. Robson.

342 Oakham, Timothy R. Moxon, Andrew Rennard.

N. B. Brother Rennard shall reside at Uppingham.

343 Stamford, Henry Kirkland, Robert Brown. 344 Grantham, Thomas Armson, Thomas Rowe,

Edward Addison.

345 Peterborough, Thomas M. Rodham, John Hirst, Thomas Derry.

346 Loughborough, David Cornforth, Frederick Slight.

347 Castle-Donington, John Parkes, Rupert Chawner.

348 Derby, William H. Clarkson, John Lambert, John Relph.

349 Ashbourne, William Exton, who shall change once in every month with the Ministers at Derby.

350 Belper, George Birley, Henry Hine. 351 Ripley, (near Alfreton,) Samuel Timms, George Smith, 3d.

352 Ashby-de-la-Zouch, Joseph Cheesewright, William Swallow.

353 Burton-on-Trent, James Wilson, John B. Dyson.

354 Cromford, John Hague, John F. England.

XXIV. LINCOLN DISTRICT.-William Bacon, Chairman.

John Stephenson, Financial Secretary.

355 Lincoln, William Bacon, Peter Budd, William Cattle, Thomas S. Wood.

356 Sleaford, Joseph Floyd, John Nicholson, Philip Fowler.

357 Market-Raisen, Thomas Eckersley, Joseph Sykes; Thomas Padman, Supernumerary. 358 Louth, John Stephenson, John H. Norton, Joseph Heaton, John H. Beech; James Bumstead, Supernumerary.

359 Horncastle, Thomas H. Walker, John Talbot, John Blackwell; James Hopewell, Supernumerary.

360 Alford, John Brown, 2d, Nathaniel Alston; Robert Bryant, Supernumerary.

361 Spilsby, Jonathan Cadman, George Oyston. 362 Coningsby, Seth Dixon, who shall change with the Ministers at Boston and Horncastle, once in every six weeks with each Circuit; George Ranyell, Supernumerary. 363 Boston, Philip Hardcastle, James P. Dunn. 364 Wainfleet, Ambrose Freeman, David Griffiths.

365 Spalding, Robert Gover, Henry D. Lowe, Thomas Crosby.

N.B. Brother Lowe shall reside at Holbech. 366 Bourne, George Croft, Samuel Wesley.

XXV. HULL DISTRICT.-Henry Davies,

Chairman.

Isaac Woodcock, Financial Secretary. 367 Hull, West, (Waltham-street, &c.,) Charles Prest, Henry Bleby, William Jackson, zd; Samuel Crompton, Supernumerary. 368 Hull, East, (George-yard, &c.,) Henry Davies, Thomas Llewellyn, William Davison; Francis Derry, Supernumerary. 369 Beverley, Samuel Brown, 2d, Thomas Powell. 370 Driffield, Samuel Wilde, Joseph Officer. 371 Howden, Isaac Woodcock, Jesse Edgoose. 372 Patrington, Thomas Brown, Richard Smales. 373 Hornsea, William G. Duncan, Edward King; John Jones, 1st, Supernumerary. 374 Grimsby, Benjamin Firth, Robert Dugdale, William J. Skidmore, George Scott, 2d; Edward Abraham, Supernumerary. 375 Gainsborough, William Crookes, Thomas Short, Henry J. Booth.

376 Epworth, Benjamin Hudson, Robert W. Broomfield.

377 Snaith, John Bolam, Joseph Kipling, Jacob Morton.

N.B. Brother Morton shall reside at Goole. 378 Brigg, Thomas D. Baines, George Southern. 379 Barton, Thomas Cocking, John M. Joll, Nathan Rouse; John Nowell, 1st, Supernumerary.

« السابقةمتابعة »